PRÍBEH JODY ORGANIKY

PRÍBEH JODY ORGANIKY

Kdesi som raz počula, že za významnými objavmi, ktoré zmenili svet, sa skrýva neľahký príbeh ich vynálezcu. Aj za tým mojím stojí príbeh. Príbeh, ktorý som prežila na vlastnej koži a ktorý ma priviedol na cestu dlhého hľadania. Začalo to diagnostikovaním ochorenia štítnej žľazy. 

Tento moment však pre mňa neznamenal konečný rozsudok, ba práve naopak. Bol to ten správny hnací motor, ktorý ma priviedol k hľadaniu možností, ktorými by som mohla pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným v podobnej situácii.

Vždy som bola veselá, energická a plná života. Tancovala som, smiala sa, snívala. Svoje sny som vždy túžila uskutočniť, a to čo najskôr, ako bolo možné. Starostlivosť o rodinu, budovanie kariéry, zábava, cestovanie..To všetko som dokázala skĺbiť bez toho, aby ma čokoľvek vyčerpávalo. Nikdy som nepomyslela na to, že môže prísť deň, kedy nebudem schopná vstať z postele. Nevedela som si predstaviť, že jedného dňa mi únava nedovolí vykonávať to, čo milujem. Dennodenne som sa stretávala s príbehmi ľudí, ktorým zdravie nedovoľovalo žiť tak, ako túžia. Týchto ľudí mi bolo veľmi ľúto, premýšľala som nadtým, ako im pomôcť, no na druhej strane som si nepripustila, že by sa niečo podobné mohlo týkať aj mňa.

Dnes viem, že by som im v tom čase vedela pomôcť len ťažko. Človek nepochopí trápenie iného, kým si nevyskúša chodiť v jeho topánkach. Verím, že preto, aby som iným mohla skutočne pomôcť, musela som sama prejsť niečím, čo ma prinútilo pomôcť sebe, a vďaka tomu aj ostatným. Pocit nekonečnej únavy, extrémny úbytok na váhe, vypadávaie vlasov..Len niektoré z mnohých príznakov, ktoré mi naznačovali, že niečo s mojím telom nie je v poriadku. Nielen neschopnosť robiť to, čo ma baví a napĺňa, ale aj ťažkosti pri každodenných povinnostiach ma prinútili vyhľadať lekára. Ten mi diagnostikoval autoimunitné ochorenie štítnej žľazy. Prognózy neboli veľmi ružové – do konca života budem odkázaná na lieky a pasovať sa budem musieť so zdravotnými ťažkosťami, ktoré toto ochorenie spôsobuje. S tým som sa však nedokázala zmieriť.

Celý život som sa snažila hľadať možnosti tam, kde sa zdalo, že niet žiadneho východiska. Nevzdala som sa. Modlila som sa, aby aj táto choroba, ktorá sa zdala byť začarovaným kruhom, z ktorého niet cesty von, mala svoju skrytú „únikovú cestu“. Diagnostikovanie ochorenia pre mňa neznamenalo konečný rozsudok, ba práve naopak. Bol to ten správny hnací motor, ktorý ma priviedol k hľadaniu možností, ktorými by som mohla pomôcť nielen sebe, ale aj všetkým v podobnej situácii. Zistila som, že človek dokáže nadobudnúť vedomosti a vedieť sa orientovať aj v oblasti, ktorej sa nikdy predtým nevenoval, pokiaľ je vystavený konkrétnemu problému, ktorý sa ho bytostne dotýka.

Tak som sa začala viac zaujímať o svoje telo, orgány a ich funkcie. Získavala som informácie o všetkom, čo sa týka štítnej žľazy, o jej funkciách a životne dôležitých procesoch, ktoré sú spojené s týmto maličkým, no o to dôležitejším orgánom. Boli to hodiny štúdia odbornej literatúry v tlačenej aj virtuálnej forme, rozhovory s lekármi aj farmaceutmi, ktorí boli ochotní diskutovať o rôznych možnostiach liečby ochorení štítnej žľazy. Výsledkom bolo, vtedy už známe poznanie, že je to práve jód, ktorý ovplyvňuje správnu funkciu štítnej žľazy. Svoj záujem som následne sústredila práve na organickú formu jódu, ktorej sa v bežnej strave nachádza len pramálo množstva. Reálne sa vyskytuje len v morských rybách, v ktorých organizme sa však pre znečistenie morí a oceánov často nachádzajú aj zdravie ohrozujúce prvky ako ťažké kovy, najmä olovo či ortuť. Verila som však, že aj v tomto prípade musí existovať nejaké riešenie. Zhrnula som všetky získané poznatky a rozhodla sa urobiť ďalší krok, a to pokúsiť sa nájsť spôsob, ako vyrobiť organickú formu jódu. Nasledovalo ďaľšie štúdium, predovšetkým chémie, aby som pochopila princíp, na základe ktorého fungujú chemické procesy a premeny. To sa mi síce podarilo, no teoretická rovina nestačila. Oslovila som niekoľko ďalších farmaceutov a farmakológov a požiadala ich o pomoc. Predstavila som im všetky svoje doterajšie poznatky a vyslovila i možné riešenie. Podarilo sa mi tak osloviť skupinu vedcov, ktorí sa podujali na výskum možností vytvorenia organickej formy jódu.

Výsledkom bola organická forma jódu v tekvicovom oleji.  Nasledovali skúšky, testovania, štúdie. Popri nich však svoju rolu zohralo aj moje užívanie vytvoreného produktu. Výsledky u lekára sa stále zlepšovali, čo zmenilo môj doterajší život. Organickú formu jódu v tekvicovom oleji som ponúkla ďalším, ktorí trpeli ochoreniami štítnej žľazy. Tým najväčším zadosťučinením bola spätná väzba týchto ľudí. Zaznamenali totiž zmenu, ktorá sa prejavovala postupným zlepšovaním výsledkov, podobne ako v mojom prípade. Pred oficiálnym uvedením produktu na trh boli absolvované rôzne testy a skúšky, predovšetkým pilotná štúdia pod vedením p.t. Prof. MUDr. Štefana Hrušovského CSc., Dr.SVS, ktorá bola zameraná na skúmanie vplyvu organickej formy jódu na pacientov s hypercholesterolémiou. Organická forma jódu v tekvicovom oleji uspela aj v tomto prípade, o čom svedčia výsledky štúdie, ktoré si môžete prečítať TU.

Produkt sa po uvedení na trh začal šíriť medzi ľudí a dnes o jeho prospešných účinkoch svedčia tisícky spokojných užívateľov. Aj za týmto objavom stojí príbeh. Ten, ktorý som sama prežila, vďaka čomu som mohla pomôcť sebe, ale aj ostatným. V dnešnom svete sú ľudia obklopovaní nespočetným množstvom produktov, ponúkajúcich pomoc ako v zdraví, tak aj v ďalších oblastiach života. Som zato veľmi vďačná a teším sa každému novému objavu, ktorý môže človeku pomôcť v tom najdôležitejšom – v zdraví. Pomáhať sa usilujem aj ja, a to nielen výrobou organickej formy jódu v tekvicovom oleji, ale tiež ďalším výskumom a vývojom.

Vďaka ochoreniu, ktorému som čelila, sa mi zároveň podarilo zistiť, že ma vlastne tá chémia baví… A to najmä vtedy, ak môže slúžiť na osoh ľuďom. Rozhodla som sa nezostávať len pri mojom prvom produkte, ale vďaka výskumu ďalších možností ho postupne obohacujem o „súrodencov“. Jedným z nich je organická forma jódu v ľanovom oleji, či kapsule s organickou formou jódu pre jednoduchšie užívanie a skladnosť. V rámci výskumu možností účinkov a využitia organickej formy jódu som tiež vyvinula 3 druhy veterinárnych mastí, ktoré obsahujú túto významnú zložku. Okrem ľudí tak účinky organickej formy jódu pocítili na vlastnej koži, alebo, lepšie povedané srsti, aj zvieratká. Verím, že v hľadaní ďalších možností, výskume a rozširovaní produktov s organickou formou jódu budem môcť pokračovať aj naďalej. Nedovolím si tvrdiť, že moje objavy môžu zmeniť svet. Jedno však viem určite – zmenili ten môj a verím, že v tom najlepšom smere aj svet všetkých, ktorým pomohol.

Ivanna Čandová

ZAUJAL VÁS MÔJ PRÍBEH? POZRITE SI AJ TIETO VIDEÁ KDE SA DOZVIETE VIAC :)

Cookies