Joda Organika® – podpora imunity v boji proti vírusom

Joda Organika® – podpora imunity v boji proti vírusom

Koronavírus je v súčasnosti nepochybne svetovou témou číslo jeden. Imunita ľudského organizmu zohráva v tomto prípade, prirodzene, veľmi dôležitú úlohu.

V prvom rade je dôležité snažiť sa znížiť riziko infekcie na minimum.

Ako teda znížiť riziko infekcie koronavírusom?

  • Umývajte si ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu.
  • Zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate vreckovkou, alebo ohnutým lakťom.
  • Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky nádchy alebo chrípky.
  • Mäso a vajíčka dôkladne prevarte.
  • Zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami.

Čo v prípade ak sa vírus do Vášho organizmu už dostal?

Pokiaľ máte príznaky, alebo ste boli v infikovaných oblastiach, alebo ste sa stretli s nakazenými ľuďmi, je potrebné postupovať podľa pokynov Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ak sa už vírus dostane do Vášho tela, je to práve Vaša imunita, ktorá rozhodne o tom aký bude mať ochorenie priebeh. Rozsah príznakov nového koronavírusu je skutočne široký a to od úplne žiadnych až po závažné stavy, v niektorých prípadoch končiace dokonca smrťou.

Ako si teda prirodzene posilniť imunitu?

  • Pobyt vonku

Vhodná doba je aspoň 2 hodiny denne. V zime sa odporúča skrátiť čas, avšak zvýšiť množstvo vychádzok. Nebojte sa ísť von aj s dojčaťom. Nezabudnite však dieťa dobre obliecť.

  • Otužovanie

Častým problémom je nadmerné kúrenie v miestnostiach. Suchý vzduch vysušuje sliznicu, čím sa oslabuje jej obranyschopnosť a riziko infekcií sa tak zvyšuje.

  • Primeraná hygiena
  • Základom pre posilnenie imunity je plnohodnotná, pestrá strava plná vitamínov a minerálov.

Jedálniček je vhodné obohacovať  vhodnými výživovými doplnkami.

Vedeli ste, že imunita úzko súvisí aj s príjmom jódu?

Pre posilnenie imunity je obzvlášť prospešný práve prísun organickej formy jódu.

Imunitný systém tvorí komplexný systém orgánov, tkanív, buniek, molekúl, regulačných a výkonných látok, ktoré sú vzájomne prepojené. Komplexnosť imunitného systému závisí od vzájomných interakcií jeho jednotlivých zložiek. Hormonálna sústava sa priamo podieľa na tvorbe bielych krviniek. Prostredníctvom hormónov zároveň zaisťuje, pre imunitu dôležitý prenos informácií vo vnútri tela.

Organický jód obsiahnutý v produktoch rady Joda Organika® predstavuje bezpečný a zároveň  vysoko účinný spôsob ako naštartovať činnosť hormonálnej sústavy a tým si prirodzene posilniť imunitu.

Podporte preto svoju imunitu organickým jódom už dnes a chránte sa aj týmto spôsobom pred nebezpečnými vírusmi a baktériami. 

 

Cookies