Otázky

Koľko jódu potrebujeme?
Podľa odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR potrebuje dospelý človek približne 150 µg jódu na deň. V najuvedomelejších krajinách, akými sú napr. Nemecku či Japonsko, sa odporúča užívať niekoľkokrát väčšie množstvo jódu. Výnimočne dôležitou skupinou so zvýšenou potrebou jódu sú predovšetkým tehotné ženy a dojčiace matky pre ktoré sa odporúčaná denná dávka ustanovuje na 250 µg jódu na deň . Rovnako dôležitý je jód pre každého, kto sa zotavuje z choroby, pri chronických ochoreniach a pre všetkých, ktorí sa cítia slabí a majú ťažkosti bez udania príčiny. Rovnako je jód dôležitý aj pri všetkých autoimunitných ochoreniach.
Máme dostatok jódu?
Je všeobecne známe, že Európa je prirodzene chudobná na jód, preto je deficit jódu v organizme jednou z príčin mnohých zdravotných ťažkostí. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí nedostatkom jódu až 52 % populácie Európy.
Čo sa stane, keď nemáme dostatok jódu?
Ak telo nemá dostatok jódu, človeku chýbajú hormóny štítnej žľazy, čím telo stráca kontrolu nad správnou činnosťou svojich orgánov. Prácu štítnej žľazy možno prirovnať k pozícii výkonného riaditeľa vo firme. Tak, ako sa riaditeľ riadi cieľmi a požiadavkami majiteľa firmy, tak sa štítna žľaza riadi príkazmi hypofýzy. Avšak nato, aby mohla štítna žľaza správne vykonávať svoju funkciu, potrebuje jód. Ten je základnou substanciou hormónov, ktoré štítna žľaza produkuje, a ktoré ovplyvňujú správnu funkciu ďalších orgánov. Pri dlhodobom a hlbokom deficite jódu dochádza k zväčšeniu (struma) štítnej žľazy. U malých detí môže tento deficit vyústiť až do kreténizmu (duševná a telesná zaostalosť).
Kedy je nedostatok jódu vážnym problémom?
Medzi príznaky spôsobené nedostatkom jódu radíme pretrvávajúcu únavu, slabú koncentráciu, nervozitu, silné potenie, bolesť hlavy, zvýšený srdcový pulz, celkovú slabosť, zvýšený cholesterol a hladinu cukru v krvi, zvýšený krvný tlak a iné zdravotné ťažkosti. Nedostatok jódu nedokážeme doplniť iba stravou. Naša spoločnosť Glandula Mystery, vyvinula originálnu technológiu, poskytujúcu jód v bezpečnej a účinnej forme, ktorú telo dokáže prijať v ORGANICKEJ FORME. Organická forma jódu vo výživovom doplnku JODA ORGANIKAⓇ sa po užití ihneď vstrebáva do organizmu, nadbytok sa neukladá.
Je možné sa jódom predávkovať?
Ak užívame anorganickú formu jódu, ktorá je prítomná v bežne dostupných výrobkoch obsahujúcich jód, jeho nadmerným užívaním môže dôjsť k rozličným zdravotným ťažkostiam či poškodeniam organizmu. Naopak, užívanie organickej formy jódu, ktorá sa nachádza v produktoch JODA ORGANIKAⓇ, neohrozuje ľudský organizmus a nemožno sa ňou predávkovať.
Je dodatočné užívanie organickej formy jódu potrebné a užitočné?
Podľa alarmujúcich štatistík WHO strava a prirodzené prostredie nedokážu organizmu dostatočne poskytnúť potrebnú organickú formu jódu. Telo má zvýšenú potrebu prijímať organický jód predovšetkým počas stresu, napätia, choroby a pri väčšine fyzických a psychických záťaží. Preto je užívanie výživového doplnku JODA ORGANIKAⓇ s organickou formou jódu veľmi dôležitá pomoc pri prekonávaní rôznych náporov a stresov, ale aj ako prevencia.