PREČO ODPORÚČAM JODA ORGANIKA

PREČO ODPORÚČAM JODA ORGANIKA

Ivetka, stredné Slovensko
Vždy som si myslela, že s nepríjemnými následkami, ktoré na ľudskom tele a zdraví zanechajú problémy so štítnou žľazou, sa nikdy nestretnem. Imunita mi dobre slúžila prakticky celý život. Občas som prekonala nejakú tú chrípku či nádchu, no závažnejším ochoreniam som nepripisovala význam, zdali sa mi vzdialené.

Práve to azda spôsobilo môj nedostatočný záujem o to, aby som sa o svoje zdravie zaujímala viac a starala sa oň.

Ako mama, a už aj starká, som chcela svojim deťom a vnúčatám pomáhať najviac, ako sa len dalo. No pracovná vyťaženosť mi to pred dôchodkom veľmi neumožnila. V zamestnaní som bola potrebná, a to najmä vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam v oblasti, v ktorej som pracovala. No práve životné skúsenosti boli tiež dôvodom, prečo ma potrebovali i moje deti na pomoc a rady s ich ratolesťami. Hoci som svoju prácu mala rada a bavila ma aj napriek pokročilému veku, v duchu som cítila výčitky, že svojim vnúčatám sa nemôžem venovať dostatočne. Preto som sa rozhodla, že pred odchodom na dôchodok sa v práci budem usilovať viac, než kedykoľvek predtým, aby som si svoju starobu mohla užiť tak, ako sa patrí- s rodinou a najmä vnúčatami.

Netušila som však, že uskutočniť toto odhodlanie nebude až také jednoduché. Takmer nulový oddych, mimoriadna vyťaženosť v práci i doma sa podpísali na mojom zdraví. Všetky dôsledky mojej nesprávnej životosprávy sa naplno prejavili krátko pred nástupom na vytúžený dôchodok. Únava, ktorá sa zdala byť nekonečná. Malátnosť, oslabenie vlasov, zhoršená pokožka, či výrazné priberanie. Najskôr mi ani nenapadlo, že za týmito ťažkosťami sa môže skrývať nedostatočná funkcia štítnej žľazy. Problémy so sústredením i pamäťou mi sťažovali nielen prácu, ale aj každú voľnú chvíľu, ktorú som chcela využiť naplno.

Po rokoch sa tak začali vyšetrenia a maródky. Na vlastnej koži som okúsila, ako veľmi je dôležité dbať o zdravie a dostatočnú výživu. Moja štítna žľaza protestovala nedostatočnou funkciou. Zdalo sa, že niet inej cesty, no napriek tomu som sa bála operácie či užívania hormónov. A tak som namiesto práce strávila obdobie krátko pred dôchodkom v posteli či kresle. Cítila som sa čoraz viac vyčerpane, zdalo sa mi, že som nečakane zostarla o niekoľko rokov. Chvíle som si krátila sledovaním televízie a čítaním. Neskôr som začala intenzívnejšie používať i počítač a internet, na ktorom sa sa naučila pracovať vo svojom zamestnaní.

Samozrejme, neodolala som a pokúšala som sa vyhľadať si rôzne informácie o ochoreniach štítnej žľazy. Tu som natrafila na článok o výživovom doplnku, ktorý sa volal OLEJOVITA (dnes JODA ORGANIKA). Ja však nepatrím medzi ľudí, ktorí sa nechajú nalákať na každú reklamu a všetkému uveria. Napriek svojmu veku som v týchto veciach opatrná a najmä voči všelijakým reklamám som skôr nedôverčivá. O doplnku OLEJOVITA (dnes JODA ORGANIKA) som si od toho dňa prečítala viac článkov a získala o ňom rôzne informácie. Nemala som v úmysle kúpiť si ho, keďže sa však texty o ňom týkali i problémov so štítnou žľazou, vždy som naň nejako natrafila.
Moju sesternicu, ktorá býva neďaleko mňa trápilo, že trávim väčšinu dní sama. Navštívila ma a chcela mi spríjemniť deň. Veľa sme sa rozprávali o mojom ochorení a pomedzi rečou padla zmienka i o výživovom doplnku OLEJOVITA (dnes JODA ORGANIKA). Veľmi ma prekvapilo, že o ňom sesternica počula tiež. Spomínala, že výrazne pomohol jej kolegyni s podobnými problémami, akými trpím i ja. Ľutovala, že ju nenapadlo povedať mi o ňom skôr.

Táto skúsenosť ma natoľko zaujala, že som sesternicu poprosila o telefónne číslo na spomínanú kolegyňu. Chcela som si jej údajnú skúsenosť overiť, aby som sa s kúpou tohto doplnku zbytočne neunáhlila. Pani, na ktorú mi moja sesternica dala číslo, mi porozprávala o svojich problémoch, ktorými trpela. Opisovala veľmi podobné symptómy a o OLEJOVITE (dnes JODA ORGANIKA), sa vyjadrila ako o niečom, v čo najskôr nedôverovala, kým si to sama nevyskúšala. Vraj ju užíva už dlhšiu dobu a skutočne mi ju vrelo odporúča. Povedala som si, že keď pomohla jej, možno pomôže aj mne.

Výživový doplnok s organickou formou jódu, ktorý dnes nesie názov JODA ORGANIKA, užívam už druhý rok. Stal sa obrovskou pomocou pre moju štítnu žľazu a zdravie. Vďaka svojej skúsenosti viem, aké dôležité môže pre človeka byť odporúčanie niečoho, čo mu môže pomôcť. Stačila dobrá rada, odporúčanie, ktoré mi pomohlo. Výživový doplnok JODA ORGANIKA už odporúčam i ja, a to nielen tým, ktorí trpia problémami so štítnou žľazou, ale každému ako vhodnú prevenciu. Ďakujem!

 

Cookies