STARNUTIE S DOBRÝM ZDRAVÍM

STARNUTIE S DOBRÝM ZDRAVÍM

Pani Vlastimíra, 68 rokov, Stredné Slovensko

Krátko po mojom nástupe na dôchodok som začala pociťovať výraznejšie zdravotné problémy. Pripisovala som to adaptovaniu sa organizmu na nové podmienky. Po dlhých rokoch práce a skorého ranného vstávania som zrazu cítila uvoľnenie nahromadeného napätia, ktoré sa síce zdalo byť príjemné, neskôr som však čoraz častejšie čelila pocitom, že toho musím v domácnosti a na záhradke robiť omnoho viac, než predtým.

Na každý deň som si naplánovala mnoho fyzických aktivít. Myslela som si, že výrazná fyzická záťaž, práca v domácnosti a okolo domu mi pomôže zaradiť sa do „dôchodcovského“ tempa a budem sa znova cítiť užitočná. Zvykla som okopávať záhradku až do bolestí chrbtice a bolo u mňa bežné končiť s touto prácou neskoro večer. Na dôvažok, ráno som vstávala ešte skôr ako keď som pracovala. Darmo mi syn pri každej návšteve opakoval, že sa nemám vyčerpávať a manžel sa snažil presvedčiť ma, že na dôchodku mám oddychovať. Bola som presvedčená o tom, že po skončení zamestnania mám venovať všetok svoj čas starostlivosti o domácnosť a všetko s ňou spojené.

Všetko sa zmenilo v jeden letný večer, kedy mi po celodennej práci na záhradke pod praživým slnkom prišlo veľmi nevoľno. Manžel neváhal a zavolal mi sanitku. Moje srdce nával fyzickej aktivity nezvládalo a problémy s kolísavým krvným tlakom sa stali bežnou súčasťou môjho života. Síce som fyzickú prácu na naliehanie rodiny a kvôli zdravotným problémom obmedzila na minimum, moja dobrá kondícia sa zdala byť nenávratne preč.

Bála som sa, že svoj dôchodok budem nútená stráviť s nepríjemnými obmedzeniami a vyhýbať sa akejkoľvek fyzickej aktivite vrátane drobných túr, ktoré s manželom veľmi obľubujeme. Pri návšteve susedky som neváhala a zdôverila som sa jej so svojimi zdravotnými ťažkosťami. Ona mi odporúčala užívať výživový doplnok OLEJOVITA (dnes JODA ORGANIKA). Ona ju užívala kvôli problémom so štítnou žľazou, no vraj to pomáha celkovej harmónii a vitalite ľudského organizmu.

Prvýkrát som sa vtedy rozhodla počúvnuť susedkine rady. Neľutujem! Výživový doplnok JODA ORGANIKA užívam už takmer rok. Organická forma jódu, ktorú obsahuje, môjmu telu zrejme výrazne chýbala. S manželom sme absolvovali už niekoľko menších túr. S prácou na záhradke to však už nepreháňam. Myslím, že práve v dôchodcovskom veku by sme sa mali šetriť a starať sa o svoje zdravie ešte väčšmi. Výživový doplnok JODA ORGANIKA vrelo odporúčam a to nielen nám dôchodcom.

 

Cookies