VPLYV JÓDU NA PLODNOSŤ

VPLYV JÓDU NA PLODNOSŤ

AKO OTEHOTNIEŤ KEĎ SA NEDARÍ? ZVÝŠTE PRÍSUN JÓDU, NAJLEPŠIE V ORGANICKEJ FORME.

Štítna žľaza pri nedostatku jej hormónov alebo nedostatočnej stimulácii tkanín hormónmi môže spôsobiťnízke bazálne teplotyneobvykle dlhé cyklyanovulačné cyklysilné menštruácieneobjasnenú neplodnosťspontánny potrat alebo nízku sexuálnu túžbu.

AKÝKOĽVEK POSUN OD NORMÁLNEHO FUNGOVANIA ŠTÍTNEJ ŽĽAZY ÚZKO SÚVISÍ SO ZMENOU PLODNOSTI.

Nedostatok jódu môže spôsobiť vznik nových civilizačných ochorení, či duševnú zaostalosť u detí. Počas tehotenstva znamená pre ešte nenarodené dieťa vážne ohrozenie vývoja mozgu a centrálneho nervového systému, čo už nie je možné to napraviť v ďalšom období života. Nedostatok jódu spôsobuje tiež poruchy učenia u detíúnavuporuchy sústredeniaspomalené reflexyznižovanie IQoslabovanie imunitného systémuzníženie úrovne hemoglobínu v krvi – anémiubronchitídudepresie a vnútorný nepokojporuchy menštruačného cyklu u žien, problémy s tehotenstvom, či dokonca neplodnosť.

Môže tiež spôsobovať poruchy plodnosti aj u mužovpriberanie na hmotnosti, poruchy sexuálneho vývoja, pocit chladu v končatináchbolesti a kŕče svalovlámavé nechtyvypadávanie vlasovopuchy, napr. v oblasti očí alebo suchú pokožku.

Zvlášť nebezpečný je ťažký nedostatok jódu v tehotenstve a v raných fázach života dieťaťa, ktorý môže viesť k vážnemu a trvalému poškodeniu vývoja centrálnej nervovej sústavy – kreténizmu. Aj nižší stupeň nedostatku jódu v materskom organizme a ranom detskom veku negatívne ovplyvňuje správny duševný a telesný vývoj s následnými problémami pri učení a chápaní, s možným znížením inteligencie.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnil odporúčané výživové dávky pre obyvateľov Slovenskej republiky, kde sa potvrdzuje zvýšená potreba jódu u tehotných a dojčiacich žien. Doporučená denná dávka jódu pre bežnú populáciu je 150 mikrogramov denne. U tehotných a dojčiacich žien by sa mal denný príjem jódu zvýšiť na úroveň 250 mikrogramov denne

Štítna žľaza sa u dieťatka v maminom brušku vyvíja od 12. týždňa tehotenstva a od 16. týždňa tehotenstva začína vyrábať vlastné hormóny. Preto je dôležité, aby matka mala už v prvých týždňoch tehotenstva dostatok jódu. V období tehotenstva je bábätko úplne odkázané na prívod jódu od matky a to platí aj po dobu plného dojčenia.

Zvýšte si prísun jódu v ORGANICKEJ, a teda ÚČINNEJ a BEZPEČNEJ forme vďaka slovenským produktom JODA ORGANIKA®!

 

Cookies