ZNÍŽENÁ ČINNOSŤ ŠTÍTNEJ ŽĽAZY (HYPOTYREÓZA) - ALEBO AKO SOM PRIBERALA BEZ PREJEDANIA...

ZNÍŽENÁ ČINNOSŤ ŠTÍTNEJ ŽĽAZY (HYPOTYREÓZA) - ALEBO AKO SOM PRIBERALA BEZ PREJEDANIA...

Monika, 31 rokov

Máloktorej žene by nezáležalo na jej výzore. Upravený zovňajšok, zdravé vlasy, nechty, svieža pleť, ale aj dobrá postava sú často merítkom, na základe ktorého si budujeme svoje sebavedomie. Ak je žena nespokojná so svojím vzhľadom, skôr či neskôr sa to odrazí aj na jej duševnej pohode. Nikdy by sme totiž nemali zabúdať na to, že vonkajšia krása a vnútorné zdravie nášho organizmu sú úzko prepojené. Prípadné zdravotné komplikácie sa takmer vždy prejavia na našom výzore, a platí to aj naopak. V mojom prípade tomu nebolo inak.

So svojou postavou som bola v podstate celý dovtedajší život spokojná. Keďže ma moji rodičia od detstva viedli k športu, nikdy som nemala problém s detskou obezitou, a ani dospievanie a s ním spojené hormonálne zmeny sa na mojom tele neprejavili v podobe nadbytočného priberania. Aj neskôr, už v dospelosti, som mala pocit, že patrím k tým šťastným jedincom, o ktorých sa hovorí, že môžu zjesť aj slona a nepriberú ani gram. Aj keď som si pre svoj život zvolila sedavé zamestnanie, pohyb pre mňa neprestal byť dôležitý. Na behanie a plávanie, moje obľúbené činnosti, sa vždy našiel čas aj popri vyčerpávajúcom pracovnom tempe. Aj preto som nepremýšľala o tom, že by sa to s mojou postavou mohlo zvrtnúť.

Som zástancom toho, že niektoré veci sa skrátka v živote dejú preto, aby sme si uvedomili to, že nie vždy sme "pánmi situácie". Tieto veci nás učia pokore, a možno nás aj prinútia počúvať svoje vlastné vnútro, to, čo nám hovorí naše telo a naše zdravie. Tak to bolo aj v mojom prípade. Myslela som si, že mám všetko pod kontrolou, no realita bola už v čase, keď som ráno pred prácou behávala, úplne iná. Celé 2 mesiace som bojovala s intenzívnou únavou, nevládala som ani behať, ani plávať, doslova som sa prekonávala, najprv len pri skorom rannom vstávaní, neskôr už aj cez víkendy. Začala som si čoraz viac všímať aj vonkajšie zmeny na mojom tele - a to predovšetkým priberanie, ktoré nešlo zastaviť. Napriek pocitu vyčerpania som ešte viac športovala, jedla som málo, no kilá šli neúprosne hore. Pomyslenou poslednou kvapkou pre mňa bolo, keď si môj príbytok na váhe začalo všímať a komentovať aj moje okolie. Zbytočne som vysvetľovala, že sa naozaj stravujem v minimálnej možnej miere, že pravidelne športujem. Vyznievala som zrejme ako klasický príklad ženy, ktorá má problém s nadváhou a z vlastnej lenivosti si ho ospravdlňuje nielen pred ostatnými, ale aj sama pred sebou.

Vedela som však, že toto nie je môj prípad a začala som tušiť, že problém bude niekde inde, konkrétne v mojom zdravotnom stave. Áno, aj ja som využila služby "doktora Google". Všade, kde som sa zmienila o mojich problémoch ako nevysvetliteľná nadváha a únava, na mňa vyskakovali články týkajúce sa hypotyreózy, a teda zníženej činnosti štítnej žľazy. Odborné vyšetrenia toto moje "pátranie" len potvrdili.

Popri klasickej liečbe, ktorá mi bola stanovená, som hľadala ďalšie riešenia. Vedela som, že na príčine zníženej funkcii štítnej žľazy môže byť aj nedostatok jódu. To, čo som podvedome celé to obdobie hľadala, som našla v článku o pani Ivanne Čandovej, ktorá trpela ochorením štítnej žľazy, no nevzdala sa a hľadala možnosti, ako tento problém riešiť. Výsledkom jej práce v spojení s odborníkmi z danej oblasti sú výživové doplnky JODA ORGANIKA s organickou formou jódu. Nejedná sa o klasický anorganický jód, ako ho najčastejšie poznáme, ale o jód vo forme, ktorá je pre ľudské telo prirodzená. Práve to ma zaujalo a rozhodla som sa vyskúšať tekvicový olej JODA ORGANIKA s organickou formou jódu. Moje rozhodnutie upevnilo aj ďalšie zaujímanie sa o tieto produkty, počas ktorého som zistila, že mnohým pacientom s podobným ochorením pomohli.

Za toto rozhodnutie som veľmi vďačná. Jód v jeho organickej forme bol zrejme tým, čo moja štítna žľaza potrebovala. Výsledky sa stále zlepšovali, čo dospelo až do štádia, že sa klasická liečba postupne eliminovala, až bola úplne vysadená. Mala som trocha obavy, aké výsledky budem mať na najbližšej kontrole, do ktorej som užívala výlučne už len JODA ORGANIKA. Výsledky boli výborné. Aj ďalšie kontrolné vyšetrenie potvrdilo, že moja štítna žľaza sa dostala do normálu. JODA ORGANIKA beriem pravidelne, postupom času som akurát prešla na ich novinku - kapsuly, ktoré majú rovnaký účinok. S mojou váhou som opäť spokojná. No najdôležitejšie je pre mňa to, že príčina mojich vtedajších ťažkostí bola nielen odhalená, ale aj vyriešená. Veľmi pekne ďakujem a výživový doplnok JODA ORGANIKA vrelo odporúčam.

 

Cookies